Özel tasarım otomatik kapılarımız, otomatik kapılardan daha farklı ve özgün tasarım prensiplerine sahiptir.

RECORD FTA 20

Eğer kayar kapılar için yeterli alana sahip değilseniz ve daha çok geçiş alanına ihtiyacınız varsa otomatik kayar katlanır kapılar iyi bir çözüm ortağı olacaktır. Geçiş genişliği neredeyse tamamen korunur, otomatik kayar katlanır kapılar yapılara kolayca entegre edilebilir. Özellikle koridorlarda çalışabilmesi için tasarlanmıştır. Mevcut toplam genişliğe bağlı olarak; otomatik kayar katlanır kapılarımız 1 ya da 2 yöne açılacak şekilde uygulanabilir. Gastronomi içeren; yemekhane, kiler ve mutfak gibi bölümler genel kullanım alanlarıdır. Son zamanlarda yeni eğilim «sigara içme alanları». Sigara içilen bölümlerle, içilmeyen bölümlerin ayrılması için FTA 20 pratik bir çözümdür. Kayar katlanır kapılarımız için çok özel bir opsiyon (FBO). Anti-panik fonksiyonu ile kayar katlanır kapılarımız, belgelere haiz bir kaçış kapısı haline gelir. Bu sayede Record FTA 20 kaçış yollarına uygulanabilir ve acil durumlarda kanatların dışarı doğru açılmasıyla acil çıkış kapısı olarak da kullanılabilir.

RECORD FLIPFLOW

Record ürün ailesinin bir üyesi olan FlipFlow otomatik katlanır kapılardan çok daha fazla avantaja sahiptir. FlipFlow kapılar insan geçiş kontrolünün güvenlikli ve hassas olduğu havaalanı gibi yerlerde geçiş güvenliğini otomatik olarak sağlar. Yayalar bu tek yönlü sitemi bir kere kullanarak geçer, ters yönde erişimi kanatlar engeller. Eğer kapının kapanmasını engelleyen bir durum söz konusuysa, özel sensörlerle bu tanımlanır ve alarm sitemi ile uyarı verir. Geri dönüşü kesinlikle imkansız kılar Güvenlik gereksinimine bağlı olarak bir ya da iki kapıdan/bariyerden oluşabilir. Mevcut bir çok işletim sistemi seçeneği ile -gün içinde dahideğişen güvenlik ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde sağlar. Serbest akış modu hızlı yolcu girişini sağlar. Bir kişinin bile aksi yöne hareket etmesi ya da durması halinde FlipFlow kanatlar kapanır ve kilitlenir. İki kapı haberleşme modu aktif ise geçilen kanat kapanmadan sıradaki kanat açılmaz, bu tekli kontroller için idealdir ve kesin bir güvenlik yöntemidir.

RECORD – ÖZEL UYGULAMALAR

Record ayrıca acil çıkışlar ve ileri derecede özel tasarımlar için öznel çözümler sunmaktadır..

KAÇIŞ KAPI SİSTEMLERİ

Kaçış kapıları için uluslar arası kabul gören (RED) sistemi senkronize çalışan iki motor, ikili yönetici kart ve acil durum yönetmeliği için batarya içerir. (BAT) İngiltere ve Danimarka yönetmeliği için batarya görüntüleme ekipmanı mevcuttur. Ayrıca Fransa marketi için CO48 açılış sistemi seçeneği de kullanılabilir. Kaçış kapısı sistemleri antipanik sistem ile entegre sipariş edilebilir. (TOS) Sağlanabilen en geniş kaçış yollarını sunan anti-panik kapılar, yan sabitleri ile birlikte açılarak kaçış geçişini en üst seviyede tutar. Bu özellik kaçış kapılarında standart olarak sunulmaktadır.

ÖZEL UYGULAMALAR

Record CLEAN serisi otomatik kapılar; hijyen, steril alan ve hermetik kapanma ihtiyaçlarını karşılar. Genellikle medikal alanlarda ihtiyaç haline gelen steril ürün, hermetik kapanma, kolay temizlik ve bakım gibi unsurları tam olarak
karşılar. Güçlü ve basıncı koruyan bu kapılar tek ya da çift kanatlı olarak da kullanılabilir. Alman enstitüsü IFT Rosenheim tarafından sertifikalandırılan record SAFECORD 20, sınıf RC 2, i.e.’de hırsızlığa karşı koruma sağlayan kayar kapımızdır. Çok noktalı kilitlemeye ek olarak, boyunca devam eden zemin kılavuzu, çelik ile güçlendirilmiş kanat profilleri ve özel lamine edilmiş emniyet camlarıyla tam güvenlik sağlar.

YÜKSEK HIZLI KAPILAR

record SPEEDCORD kilitleme güvenlikli yüksek hızlı kapılar; genellikle dağıtım firmaları, yiyecek endüstrisi ve lojistik firmalar için idealdir. Yüksek hızda açılma ve kapanma; bir yandan ısı alışverişini bir yandan da kapı önünde beklemeleri en aza indirger. 3 000 x 3 000 mm en büyük ölçüsü ve 236 mm’ lik mekanizma yüksekliği ile SPEEDCORD çok geniş bir kullanım alanına hizmet eder.